معرفی کمیته‌ها، رئیس و دبیران برنامه

پیام رئیس کنگره

به نام خداوند جان و خرد
یک سال گذشت و پنجمین همایش بین المللی کلینیکال انکولوژی انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران با ترتیب اجرایی خاص خود (به شکل وبینار به علت پاندمی کرونا )در شرف انجام است ،این اتفاق علمی مهم نتیجه تحمل تمامی زحمات به علل مختلف مشکلات جهت برنامه ریزی های متنوع و اجرای شایسته آن می باشد . مضافا امسال عوارض مهمان ناخوانده ( کرونا) هم بر مشکلات و گرفتاری های قبلی اضافه شده گرچه از جهاتی مزایای خاص خود را مشخص نموده است .
از سوی هیئت مدیره محترم انجمن کلینیکال انکولوژی( رادیوانکولوژی) ایران حضور پر ثمر اساتید و فرهیختگان داخل و خارج از کشور را در این برنامه علمی با ارزش گرامی می داریم و باعنایت به ایجاد بعضی از مشکلات جدید در برنامه ریزی و نهایتا امکان تداخل آن با اجرای پنجمین همایش بین المللی کلینیکال انکولوژی پیشاپیش عذر خواهی کرده و پوزش می طلبیم .
همایش امسال ( 1399) به شکل وبینار و مجازی در روزهای 2و3 و 9و 10 بهمن ماه سال جاری با حضور 25 سخنران( 15 نفر خارج از کشور) و همکاری خوب شرکت های دارویی و تجهیزاتی فعالیت خود را در روز 2 بهمن ماه 1399 طبق برنامه اعلام شده آغاز خواهد کرد . محور های نسبتا بیشتر و گسترده تری در مقایسه با همایش های قبلی مورد بحث قرار می گیرند(به شکل پانل در جلسات تبادل اطلاعات و ارائه دانش های جدید راجع به مباحث مختلف مربوط به سرطان ).
واضح است برنامه ریزی برای انجام چنین همایش بین المللی ( به شکل وبینار) خصوصا با حضور اساتید خارجی به تعداد قابل توجه و برنامه ریزی برای پانل های متعدد مشکلات اجرایی خاص خود را دارد لذا از عنایت و همت والای تمام همکاران و اساتید محترم چه اعضای خانواده بزرگ انجمن کلینیکال انکولوژی ایران و چه آنان که ( به علل سابقه کار و علاقه و …) غیر عضو انجمن که نتیجه همکاری شایسته ایشان برنامه ریزی و اجرا پنجمین همایش بین المللی کلینیکال می باشد تشکر و قدردانی می نماید چنان چه نقصان و کمبودی ملاحظه شد بر ما بخشیده و حتما از ایراد انتقاد سازنده پرهیز نفرمایند .

اتفاق علمی جدید همایش امسال،انجام سمیناریک روزه همکاران جوان اعضاء محترم انجمن با نام کنگره young oncologist میباشد که ازاین فرصت استفاده میکنم و از همّت و پشتکار و ایده پردازی های بسیار شایسته و باارزش این عزیزان تقدیرو تشکرمینمایم. باعنایت به اقدامات بسیارموثر کمیته محترم علمی و کمیته محترم اجرائی در تمام زمینه های جهت برگزاری همایش در بهترین موقعیت های علمی-اجرائی تشکروقدرانی میشود خصوصا همکاری بسیارشایسته دبیرمحترم علمی همایش، جناب آقای دکتر رخشا و دبیرمحترم اجرائی همایش آقای دکتربرومند قابل تحسین و تقدیر میباشد، همکاریهای خانم گلناززائری و مهناز زائری همانند سالیان گذشته در پیگیری و انجام امور اجرایی تشکروقدردانی میشود. با آرزوی سلامتی کامل، کلام آخر؛
خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خوشنود باشی و مارستگار

دکتر محمدرضا قوام نصیری
رئیس پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی

پیام دبیر علمی

در ابتدا خدا را شاکریم که به ما توفیق داد تا میزبان جمعی از فرهیختگان و فرزانگان این مرز و بوم در کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی باشیم و همچنین خدا را شکر می‌کنیم که در این وانفسای پاندمی کرونا به ما سلامتی و در کنار ان شجاعت پذیرش چنین مسئولیتی را عطا کرد.

اساتید و همکاران عزیز همانطور که مستحضرید علیرغم اتفاقات تلخ پیش امده در سال جاری، به همت و پیگیری هیئت مدیره انجمن بالاخص دبیر محترم ان کنگره امسال هم به روال سال‌های گذشته برگزار می‌گردد و بنده نیز به عنوان دبیر علمی ان انتخاب شده‌ام‌.

به خاطر اپیدمی کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده بنا شد کنگره امسال بصورت وبینار اجرا گردد لذا از همان ابتدا با مشورت اساتید و همکاران با تجربه و گرداوری تیمی جوان و شجاع بنا را بر این گذاشتیم از فرصت ایجاد شده حداکثر بهره را برده و با دعوت از اساتید و صاحبنظران این رشته در سراسر دنیا بار علمی را افزایش دهیم و نیز بنا داریم در برنامه امسال محدودیتی در مورد تاپیک‌ها نداشته و به قول معروف از هر دری سخنی گفته باشیم .

ساختار اصلی این برنامه شامل سخنرانی اساتید برجسته ایرانی و غیر ایرانی و کارگاه و پانل در شهرستان‌های تهران، مشهد، اصفهان و اهواز خواهد بود و شامل موضوعاتی در مورد بیماری‌های پستان، دستگاه گوارش، دستگاه تناسلی زنان، پروستات، سیستم عصبی مرکزی، ریه و لنفوم خواهد بود.

در ضمن امسال برای اولین بار یک هفته قبل از کنگره یک روز کامل را به وبینار انکولوژیست‌های جوان با فرمتی کاملا جدید اختصاص دادیم که تمامی مسئولیت‌های علمی و اجرایی آن برعهده خود جوانان فعال این رشته خواهد بود .

قطعا به واسطه این که این وبینار اولین تجربه ما می باشد دارای نقص‌های فراوانی خواهد بود اما می‌تواند راهگشای ما و سایر همکاران در برگزاری برنامه‌های مشابه با توجه به تغییرات جهانی پسا کرونا باشد.

الحمدالله علی کل من نعمه
دکتر افشین رخشا
دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی

 

اعضای کمیته علمی:

دکتر محمدرضا قوام نصیری

دکتر مهدی عقیلی

دکتر کاظم انوری

دکتر حسین فودازی

دکتر رضا باقری

دکتر مونا ملک زاده

دکتر ساره حسینی

دکتر سمیرا ازقندی

دکتر محمد برومند

دکتر صالح صندوقداران

دکتر افشین سعدی پور

دکتر زینب آبیار

دکتر فرزاد تقی زاده حصاری

 

 

پیام دبیر اجرایی

به نام خدا

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، سرطان سومین عامل مرگ و میر در ایران هست و ایران در منطقه خطر متوسط قرار دارد و نرخ بروز سرطان در ایران نزدیک به ۱۵۰ در هر ۱۰۰ هزار نفر می باشد که نسبت به کل دنیا و حتی کشورهای همسایه میزان پایین تری را به خود اختصاص داده است. میزان کل بروز سرطان براساس آخرین آمار حدود ۱۰۹ هزار در سال ۹۴ بوده است.

براساس موارد گفته شده و توجه به این نکته که سرطان های شایع ایران با کل دنیا در بعضی موارد تفاوت دارد، انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران، هرساله با حضور سخنرانان برجسته از ایران و اقصی نقاط دنیا با هدف پیشگیری، تشخیص به موقع، مدیریت درمان و پیشرفت اقتصاد درمان سرطان کنگره سالیانه برگزار می‌کند تا با توجه به نقش متخصصین رادیوتراپی انکولوژی در چرخه درمان بیماران سرطانی، سهم خود را در پیشرفت همه زمینه های این بیماری ایفا کند.

امسال نیز با توجه به شرایط حاکم بر جهان و پاندمی ویروس کرونا، انجمن رسالت خود را فراموش نکرده و سعی کرد این محدودیت ها را به فرصت تبدیل کند و در این مسیر این افتخار نصیب من شد که بعنوان دبیر اجرایی در کنار دبیر محترم علمی جناب آقای دکتر رخشا بتوانیم این مهم را به سرانجام برسانیم. قصد ما تبادل اطلاعات با جهان علم بود و در این راه سعی کردیم مسافت ها را با تکنولوژی درنوردیده و اساتید بنام انکولوژی ایران و جهان را دور میز مجازی جمع کنیم و به هدف خود برای پیشرفت برسیم.

امیدوارم که اساتید و همکاران بتوانند از برنامه‌ها و کارگاه‌ها و پنل‌ها استفاده کافی و وافی را در جهت درمان هرچه بهتر بیماران ببرند.

دکتر محمد علی برومند
دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی

 

اعضای کمیته اجرایی:

دکتر حسین فودازی

دکتر احمد مافی

دکتر سمیرا ازقندی

دکتر صالح صندوقداران

دکتر افشین سعدی پور

دکتر زینب آبیار

دکتر فرزاد تقی زاده حصاری

دکتر نازنین رهنما

دکتر منصور لسان

خانم مهناز زائری

خانم گلناز زائری

دکتر شکوفه نوروزی